You are here

Tharman reappointed MAS chairman; Chaly Mah to join board as Lim Chee Onn retires

Four board members reappointed from June 1, 2018, to May 31, 2021

BT_20180421_RMMAS21AD5W_3406002.jpg
Mr Mah's term of appointment on the MAS board will be from May 1, 2018, to May 31, 2020.

Singapore

Mr Lim, a former Cabinet minister, will retire from the MAS board and step down as chairman of the risk committee on May 31.

Said Mr Tharman: "Mr Lim served as an active member of the MAS board for more than 14 years. As chairman of the risk committee, Mr Lim played an

sentifi.com

Market voices on:

Powered by GET.comGetCom